blahosz.oznamuje.cz

Čapí hnízdo vychovává

Publikováno 01.04.2016 v 08:00 v kategorii Úvahy zděšeného muže, přečteno: 117x

Fízlovská mentalita se chystá prolomit nedotknutelnost domovní svobody…

Ten bonmot je tak starý a trapný, že by slušel i našemu panu prezidentovi a žertovnému mluvčímu Haló novin Kolouškovi: Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.

„Chceme lidi naučit, aby nespalovali odpad a ostatním lidem tak otravovali život. Chceme je vychovat,“ prohlásila ve Sněmovně paní Peštová, náměstkyně ministra životního prostředí (čapí strana ANO). Vychovat lidi hodlá tím, že úředníci budou mít právo na udání sousedů a bez soudního rozhodnutí vstoupit do domů pitomců, spalujících místo dřeva či uhlí odpady.

Ne že by tito lidé nebyli problémem. Ale v době disponující digitálními měřiči čehokoli a dronů, ovládaných malými dětmi, je jistě řešitelný.

Zelenorudí budovatelé mají ale lepší nápad. Touží po právu vstupovat do našich domovů, aby zjistili, jaký že to vypouštíme kouř. Tím nás prý nejlépe vychovají, tedy zastraší.

Navrhuji fízlovský přístup dále rozšířit - na právo vstupovat bez rozhodnutí soudu do domů, kde kňourá kočka nebo vyje pes. Kde naříká kdokoli. Kde žijí tlusté děti. Vše vyjmenované je nepochybně společensky závažnější než dýmající petka v komíně.

Udavačství má v naší zemi dlouhou tradici. Pojďme si tedy vyhrnout rukávy a dát se do práce. A vezměme to nejlépe přes odkloněné Čapí hnízdo, tam už dnes bojují proti finančním vykukům a dají vám elektronickou účtenku EET.

www.zdesenymuz.cz

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Pohnutky autora a úvahy literárních postav se nemusí vždy shodovat. Autor, nakladatel ani pan Internet upozorňují, že neodpovídájí za názory čtenáře a jejich prožitky, ikdyž připouští, že se svět, a to i ten literární, zbláznil a hledat v něm ostrůvky pozitivní deviace, se nevyplácí. Sic transit gloria mundi!