blahosz.oznamuje.cz

Čest rodiny Topolánků: Hra o Dalíka

Publikováno 07.11.2017 v 14:02 v kategorii Úvahy zděšeného muže, přečteno: 32x

Topol nebo Zeman na Hrad? O to se tu nehraje.

Vždycky když Burešova (ve jménu možný překlep, pozn. aut.) média někoho pochválí, je třeba zpozornět. K účinným praktikám lišáků vždy patřila „kritika do vlastních řad“ vyvolávající dojem, že Burešem nakoupení novináři vlastně tak docela koupení nejsou. Že mohou mít své názory a dělat slušnou novinařinu, tedy pokud se mezi ně nepřiplete slizoun Přibyl, jehož pan Bureš úkoluje napřímo a chudák pan šéfredaktor o tom neví. (Této humorné historce může uvěřit leda člověk prostý duchem.)

Důvody Topolánkovy kandidatury na Hrad v komentáři trefně rozebral pan Mitrofanov, zde: https://www.novinky.cz/komentare/454077-ocima-sasi-mitrofanova-prostrednik-s-prostrednickem.html Přidávám důvod podstatnější. Důvod pro ostravské chlapy s guľama, jak o nich hezky zpívá donašeč pan Nohavica.

Topolánek s Dalíkem tvoři(li) nerozlučnou dvojici a poji(lo) je chlapské přátelství. Pan Dalík šel na led a nožka uklouzla. Odchází bručet, za koho asi. Pro pana Topolánka to musí být bez ironie strašné. Ať už byl jako politik jakýkoli, jeho chlapství působilo důvěryhodně. On jistě ví, co je mužské přátelství. Udělal by pro kamaráda všechno - a vždycky se najde nějaká karta ve hře.

Pan Topol-na-Hrad ví, co dělá. Šanci nemá, ale rozptýlí protizemanovské hlasy a zásadně posílí pozici hradního starce. Tak je to prosté. A stejně prostá bude odměna – po omilostněném vrahovi panu Kajínkovi přijde na řadu další ryzí charakter. Člověk, který neváhá připnout státní vyznamenání na flísovou mikinu, dá tuhle drobnost mrknutím oka.

Pan Topolánek opět obnažuje logiku nechutných politických obchodů, jejímiž rukojmími jsou voliči a jimž vtiskli morální rámec duchovní otcové dnešního marasmu, pánové z „prognostického ústavu“ - který kdovíproč nechávala StB na pokoji.

Nejsmutnější na tom je, že znovu v přímém přenosu sledujeme současný fenomém poničeného chlapství, tentokrát nikoli kastrovaně-liberálního, ale morálně zvráceného. Chlapi s guľama a zároveň s morálkou jako by se už nerodili, nemá je kdo vychovat, jsou nedostatkovým zbožím. Na jedné straně spektra jsou natužení zelení mnohosexuálové, na druhé bezskrupulózní dravci.

Nezávidím dnešním ženám – a to i při vědomí faktu, že pozoruji svět, který právě ony pomáhají pomateně budovat.

Hlavním problémem a zároveň symptomem dnešního Západu je nedostatek opravdové mužnosti stejně jako snaha neplodných kancléřek měnit podobu a způsoby chování lidstva.

www.zdesenymuz.cz

Komentáře

Celkem 1 komentář

 • Sukiyaki 16.11.2017 v 18:46 Ahoj.
  Muže jenom jedna otazka? Nejsem tady dlouho, vlastne jenom par dni.
  Vubec nechapu proč tady lidi pišou blog když nikdo nikoho ne komentuje?
  Mužeš mi to vysvetlit, prosim te? V čem delam chybu?
  Byla jsem bogerkou v Chorvatsku 12 roku a tam je normalni že kdyš maš blog a pišeš članky že lidi komentujou mezi sebou.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Pohnutky autora a úvahy literárních postav se nemusí vždy shodovat. Autor, nakladatel ani pan Internet upozorňují, že neodpovídájí za názory čtenáře a jejich prožitky, ikdyž připouští, že se svět, a to i ten literární, zbláznil a hledat v něm ostrůvky pozitivní deviace, se nevyplácí. Sic transit gloria mundi!