blahosz.oznamuje.cz

Děti jako zboží

Publikováno 21.03.2016 v 13:02 v kategorii Úvahy zděšeného muže, přečteno: 110x

Sebestřednost žen, neschopných partnerských vztahů, má vládní zastánce. Socialističtí sběratelé hlasů jedou naplno…

Z dílny systémových likvidátorů svátosti a mystéria lidské existence vypadl další nápad. Ministryně přerozdělování (dříve Práce a sociálních věcí) navrhla, aby se možnost mít potomka umožnila i ženám, které nemají partnerský vztah a dítě mít tudíž nemohou. Nazvěme to jasněji: ženě, která si nedokáže najít nebo udržet partnera, stát zdarma (či za malý poplatek?) přidělí mužské semeno, aby tato žena mohla otěhotnět.

Co je na tom špatného? Tyto po dítěti prahnoucí ženy budou jistě argumentovat obdobně, jako to slýcháme z teplé komunity. Dítě u nich bude v nejlepších rukách a láskyplném prostředí. Bude se mít jistě lépe, než v běžných vztazích mužů a žen (protože podívejme, co se mezi nimi občas odehrává za zvěrstva a kolik dětí z těchto vztahů končí v dětských domovech).

Tato vychytralá argumentační konstrukce se zdá být nepřemožitelná, i když je proti elementární morálce i zdravému rozumu. Je to tak obludné, že už to ani nevnímáme. Jak budou vychovávat dítě ženy, které si neumějí vybudovat blízký vztah k druhému pohlaví? Jakými představami o životě dítě vybaví, pokud to bude holčička, a jakými, pokud to bude chlapec? Odstraňme tuto nadstavbu a zbyde nám něco nehezkého: osobní potřeby a touhy žen a děti jako zboží.

Tyto ženy si děti jednoduše nezaslouží – vnímejme etymologii toho slova. Jsou ovšem lákavou politickou komoditou – v příštích volbách jistě podpoří ty, kdo jim na jejich státní dítě ještě přihodí nějakou kačku…

www.zdesenymuz.cz

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Pohnutky autora a úvahy literárních postav se nemusí vždy shodovat. Autor, nakladatel ani pan Internet upozorňují, že neodpovídájí za názory čtenáře a jejich prožitky, ikdyž připouští, že se svět, a to i ten literární, zbláznil a hledat v něm ostrůvky pozitivní deviace, se nevyplácí. Sic transit gloria mundi!