blahosz.oznamuje.cz

Klaus mladší – okopávání kotníků aneb krev je krev?

Publikováno 23.10.2017 v 16:06 v kategorii Úvahy zděšeného muže, přečteno: 172x

Vzápětí po volbách, v nichž ODS dosáhla pozoruhodného úspěchu, přispěchal Václav Klaus mladší v interview na Seznamu se sdělením, že o velký úspěch nejde. A že by tato strana měla mít chuť vládnout, nikoli setrvávat v opozici. A že není ve vedení strany, protože „staří matadoři“ si už všechna místa rozdělili. A že současné vedení ODS tak silně komunikovalo záměr nejít do vlády s panem Burešem (ve jménu možný překlep, pozn. autora), že to tím pádem vlastně ani není možné.

Jímal mě při pohledu na Václava Klause juniora smutek. Se zájmem jsem vždy četl jeho sloupky (do skutečných komentářů mají sice daleko, ale trefné jsou) a s většinou toho, co psal, jsem vnitřně souzněl. Snaha akcentovat konzervativní hodnoty ve světě množících se budovatelů světlých zítřků mi byla blízká.

Po shlédnutí interview bych rád konzervativní témata pana Klause doplnil o jedno opomenuté, které je ale ze všech nejpodstatnější a spočívá v samém srdci konzervativních hodnot – je jím čest, loajalita a smysl pro fair play. Gentleman nekáže vodu a nepije víno. Slušný člověk neokopává kotníky předsedovi své strany při první příležitosti, která se naskytne.

Dodejme, že Václav Klaus mladší nezasedne ve Sněmovně díky 20 tisícům preferenčních hlasů, které neopomněl zmínit, ale díky letitému úsilí pana Fialy a jeho týmu, kteří představili ODS jako stranu, která už dnes dokáže hrát fér a která může být volbou pro slušné lidi.

Po shlédnutí dnešního interview Václava Klause juniora si člověk nechtě klade otázku, co znamená víc – zda ušlechtilé ideály, nebo prostě síla krve. Držím dnešní ODS palce. Ale je dobré říci, že úspěch pana Babiše pro nás stvořil otec dnešního Václava – svým omilostněním gaunerů a především podpisem pod opoziční smlouvou, která rozdělila koryta a na desetiletí zdevastovala politickou kulturu v této zemi.

www.zdesenymuz.cz

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Pohnutky autora a úvahy literárních postav se nemusí vždy shodovat. Autor, nakladatel ani pan Internet upozorňují, že neodpovídájí za názory čtenáře a jejich prožitky, ikdyž připouští, že se svět, a to i ten literární, zbláznil a hledat v něm ostrůvky pozitivní deviace, se nevyplácí. Sic transit gloria mundi!