blahosz.oznamuje.cz

Nároky cvičených opic

Publikováno 08.04.2016 v 13:05 v kategorii Úvahy zděšeného muže, přečteno: 152x

Východní země jsou nadějí, když Západ ztratil protilátky…

Fascinovaně jsem po Sametové revoluci přihlížel opětovnému spojování Evropy. Pomiňme finanční toky – poděkujme za ně, ale také připomeňme, že Západ jen východním zemím částečně kompenzuje to, o co je svou předchozí politikou připravil. Klíčové je mentální propojování – jako když spojíte nádoby s dvěma roztoky a různě zbarvené tekutiny si v sobě navzájem hledají cesty…

O tom, že východní roztok sestával v drtivé většině z dobře vycvičených opic, není asi sporu. Západ se rád ujal role moudrého cvičitele a o tyto opičky se dnes hezky stará (asi jako když si vezmete týrané zvířátko z útulku a učíte ho důležitým dovednostem).

Rozčarování Východu dnes pramení z poznání, že západ Evropy na tom mentálně není o mnoho lépe než on sám – a co je horší, podobné úvahy tam vůbec nezaznívají. Míra socialistického přerozdělování, aktivistického svazáctví a mediální a mocenské manipulace dnešního Západu je ohromující.

Jako by vše stálo na pokrytectví, jehož míra je tak ohromná, že si ji odmítáme vůbec připustit. Lpíme na svobodě nakreslit muslimského Proroka s bombou a všichni jsme Charlie Hebdo. Ve stejné době drakonicky trestáme studenta, který se směje homosexuálům přijímajícím v kostele svátost manželskou. Všichni vidí, že Evropa dnes rovná se Německo, které si vždy udělá, co chce a samo potřebuje – celé se to ovšem schovává za fráze o hodnotách Evropy (které nikdo nedokáže definovat). Média buď patří boháčům, jejichž praktiky kryjí (viz ČR), nebo jsou takzvaně veřejnoprávní a jejich zamlčování a manipulace jsou stejně bezostyšné (Německo, Švédsko).

Nerad to říkám, ale na východě Evropy se zdá být po půlstoletí bolševické okupace mezi lidmi více zdravého rozumu než na Západě. Lidé zde ještě neztratili protilátky proti snahám budovat lepší světy, zatímco přejedený Západ se změnil ve společnost nároků. Homosexuálové si nárokují dodání dětí, ženy bez mužů požadují jejich sperma a peníze, novinařina se změnila v odnož politiky, pomoc státu v permanentní dohled nad občany ve všech oblastech.

Uliční výbory Barnevernetu hlídají evropské děti, zelení aktivisté energetické štítky na domech, čistotu topenišť v domech a cigaret v ústech, asexuálové sexuální život, protřelý slovenský Čáp, zkušeně odklánějící desetimiliony, čistotu našich peněz. Nad tím vším se spokojeně činí ruský pařát na Pražském hradě…

Přesto: jako by Východ, bolestně přejímající vyprázdněná hesla a praktiky Západu, ještě vnímal něco podstatného. Jakousi klíčovou distinkci mezi blábolem a zdravým lidským rozumem.

Pojďme se s našimi západními spoluobčany o tuto naši draze nabytou schopnost podělit. Rozlišujme a osobně važme, nenechme se přelepit žádnými štítky. Je to předpokladem naší svobody.

www.zdesenymuz.cz

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • Tournier a spol 13.04.2016 v 12:27 ….příčinou zoufalství slabých a neklidu silných je jeden velký omyl - a neštěstí obou. Ten omyl spočívá v představě, že jsou dva druhy lidských bytostí - slabí a silní. Pravda je taková, že lidé jsou si podobnější, než si sami myslí. To, čím se liší, je vnější maska, zářící nebo odpudivá, jejich vnější reakce, silné nebo slabé. Uvnitř však vnější vzhled skrývá totožné rysy. Vnější maska, viditelné reakce, podvedou každého, jak silné, tak slabé (Paul Tournier – „Silní a slabí“ 1995)


 • von Blböwitz 13.04.2016 v 12:30 Lidí žijící v relativním dostatku ztrácejí obrané reakce, mechanismy potřebné k přežití odumírají, úměrně tomu, jak je nám přerozdělováno. Dnešní EÚ stojí a padá s přerozdělováním a s tím spojenou totalitou průměrnosti, v které podprůměrnost vypadá jako vlastnost „ještě v normě“. Ne náhodou bývalý komisař EU parafrázoval Carla Philippa Gottlieba von Clausewitze, když řekl: „ Blbost je pokračování inteligence, jinými, pohodlnějšími prostředky.“ a sám to své životní motto pečlivě naplňoval v propoceném tílku – dresu nejpotřebnějších. Jednou z odumírajících obraných reakci je schopnost si vytvořit na základě dostupných informací vlastní životní postoj. Nezaměňujeme to prosím s vlastním názorem, protože ten se velmi snadno implantuje. Princip implantace je ukryt v reklamě na prací prášky a podobné hovadinky, kde cena spotřebitelského balení obsahuje více jak 80% nákladů na prezentaci. Jak věci mohou dopadnout a bohužel patrně jak všechno skončí, popisuje autor blogu ve své novele „2084“, tedy sto let po Orwellovi. Pokud vás blog autora zaujal, doporučuji si přečíst, k dispozici tuším na ereading.cz.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Pohnutky autora a úvahy literárních postav se nemusí vždy shodovat. Autor, nakladatel ani pan Internet upozorňují, že neodpovídájí za názory čtenáře a jejich prožitky, ikdyž připouští, že se svět, a to i ten literární, zbláznil a hledat v něm ostrůvky pozitivní deviace, se nevyplácí. Sic transit gloria mundi!