blahosz.oznamuje.cz

Pilný hospodář v hospodě

Publikováno 12.04.2016 v 11:38 v kategorii Úvahy zděšeného muže, přečteno: 114x

Představy Čapí strany o životě se týkají jen bohatých…

Ing, Ivan Pilný (ANO), předseda hospodářského výboru Sněmovny, si od svých poslaneckých a podnikatelských aktivit odskočil do podvečerního Interview ČT24, aby obhajoval elektronickou evidenci tržeb, kterou hodlá Čapí strana ANO bojovat proti daňovým únikům v restauracích a hospodách.

Hezká a milá redaktorka mu položila otázku, jak že se toto opatření dotkne malých vesnických hospod, nebude pro ně náhodou likvidační? Ale kdepak, odvětil mile mimozemšťan, navrhneme snížit DPH na jídlo z 21 na 15 procent, to těmto hospodám náklady na pořízení elektronického systému i jeho průvodní strázně bohatě vynahradí.

Dobře připravené redaktorce (to byl vtip) to stačilo a přešla k dalším otázkám. Tak za ni dopovězme: žádná vesnická hospoda, kterou kdy soudný člověk viděl, nemá ani tu nejmenší šanci dosáhnout obratu přes milion korun ročně a stát se tak plátcem DPH.

Odpověď pana Pilného nepocházela z míst večerních sousedských řečí, desítky na čepu, utopenců a nakládaného hermelínu, ale ze světa, který je mu vlastní a který důvěrně zná on i další příznivci Čapího hnízda – ze světa peněz, dobrých večeří, promyšlených finančních tahů a šikovných dotačních odklonů.

Úspora bude – jak jinak – sloužit velkým a bohatým, prostému lidu pak bude předhozena další historka o pečlivém a moudrém strážci státní kasy.

P.S.: Šušká se ale, že z EET budou vyjmuty hajzlbáby a dál budou na veřejnosti ostentativně okrádat stát…

www.zdesenymuz.cz

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Pohnutky autora a úvahy literárních postav se nemusí vždy shodovat. Autor, nakladatel ani pan Internet upozorňují, že neodpovídájí za názory čtenáře a jejich prožitky, ikdyž připouští, že se svět, a to i ten literární, zbláznil a hledat v něm ostrůvky pozitivní deviace, se nevyplácí. Sic transit gloria mundi!