blahosz.oznamuje.cz

Převýchova pomýlených Evropanů

Publikováno 19.03.2016 v 13:21 v kategorii Úvahy zděšeného muže, přečteno: 117x

Německým médiím chybí stud, nikoli však přesvědčení.

Dočetl jsem článek Hanse-Jorga Schmidta, pražského dopisovatele Die Welt, publikovaný 17.3. v Lidových novinách. Cituji: „Jediným problémem Merkelové – i když obrovským – je fakt, že řešení uprchlické krize není pouze v jejích rukou (sic!). Dohoda s Tureckem… bude fungovat jen tehdy, když budou i ostatní Evropané skutečně ochotni přijímat Syřany ohrožené válkou. Tady vykazuje Evropa, včetně České republiky, velký dluh. Tento „zbytek Evropy“ (sic!!) by si měl pomalu začít uvědomovat…“

Úplně se choulím hrůzou při tom peskování. Pojďme nakouknout do Německa, považovaného – možná jaksi ze setrvačnosti a politické korektnosti - za vzorný demokratický stát. Zkraje roku zdejší veřejnoprávní média bezostyšně lhala a manipulovala fakta, týkající se obtěžování, okrádání a znásilňování německých žen přistěhovalci. Člověk by čekal, že po tomto fatálním profesním selhání dojde k očištění, které obnoví důvěru. Že se veřejnoprávní média omluví a dojde k vyhození usvědčených manipulantů a lhářů. Mohli by tito lidé dál dělat svou práci v tolik s oblibou kritizovaných Spojených státech?

Ale co to?! Nějak nic moc se toho neděje. Německá média na chvíli sklopí hlavu a pak dál hrnou svou mantru korektnosti a vlastní ušlechtilosti a přitom kážou druhým, pomýleným Evropanům…

Bravo, Německo dnešních dnů. V Americe nechápou, co je veřejnoprávnost. Nemají zodpovědná média, která řídí rady moudrých a uvážlivých osobností, nikoli sobečtí a hamižní soukromníci, vedení vlastními zájmy. (My v Čechách to chápeme. Bylo třeba pomoci správné věci a němečtí novináři to jistě mysleli dobře.)

Je třeba sklopit hlavu a zamyslet se nad sobectvím nás dosud nedozrálých Evropanů, zvláště pokud jsme z Východu. Podívejme, jaké nedemokratické hrůzy se dnes ději v Polsku! Vyšleme tam někoho, aby na ně dohlédl!

Přišel čas velkých činů a budování spravedlivého světa. Zapomeňme už na Schrodera, který hodil bezostyšně střední a východní Evropu přes palubu a dohodl si s Putinem Nord Stream (a pak zasedl za tučný bakšiš do jeho dozorčí rady). Kancléřka Merkelová je lidštější, nicméně její názory jsou „alternativlos“. Alternativa neexistuje, když je Německo tak velké, silné a demokratické, že... Náš „zbytek Evropy“ si to musí uvědomit. Německo dnes koná velké činy pro blaho všech, je jen na nás to pochopit.


www.zdesenymuz.cz

Komentáře

Celkem 1 komentář

 • čtenář 20.03.2016 v 13:09 Doporučuji všem, koho téma komentovaného blogu zajímá, aby seznámili s dílem Thilo Sarrazina, který mi jiné napsal:
  "Tendence politicky korektního diskurzu směřuje k tomu, že lidé jsou dalekosáhle zbavováni zodpovědnosti za své jednání; tím, že se poukazuje na společenské okolnosti, které je činí znevýhodněnými, či z nich dokonce dělají ty, kdo selhávají:


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Pohnutky autora a úvahy literárních postav se nemusí vždy shodovat. Autor, nakladatel ani pan Internet upozorňují, že neodpovídájí za názory čtenáře a jejich prožitky, ikdyž připouští, že se svět, a to i ten literární, zbláznil a hledat v něm ostrůvky pozitivní deviace, se nevyplácí. Sic transit gloria mundi!