blahosz.oznamuje.cz

Prohnilí proti prohnilým

Publikováno 15.01.2018 v 21:08 v kategorii Úvahy zděšeného muže, přečteno: 124x

Tak nám ty volby pěkně dopadly, řekl by hospodský Palivec, brzy tu budeme mít demogracii. Stačí vydržet druhé kolo v ringu a stařec, který málem pozvracel korunovační klenoty, se bude poroučet z Hradu.

Václav Klaus mladší napsal po dlouhé době dobrý komentář, bez neustálého naříkání „pravičáka“ a kulhajících větných vazeb. Jeho víru v senilního starce mu proto pro tentokrát odpusťme. https://www.novinky.cz/komentare/460487-komentar-prima-volba-prezidenta-vaclav-klaus-ml.html

Klaus ml. přináší slova do pranice. Věty o „umrtveném politickém systému“ nelze než podepsat.

Chápu pohnutky jeho i spřízněných autorů, zdá se mi ale, že nikdo neřekne to hlavní - o jaké "přímé volbě" či "demokracii" tu vlastně mluvíme?! Je ještě demokracií, když umožníme cizinci-estébákovi vlastnit či uplatit hlavní média v zemi a po léta vyplachovat hlavy českým seniorům a méně vzdělaným lidem? Nebo, na druhé straně, je demokratické umožnit politickým "neziskovkám" masírovat veřejný prostor penězi (a představami) pana Soroše, mezinárodního gaunera, který bez nejmenších skrupulí ožebračil celé státy? Proč podléháme těmto věrozvěstům lepších zítřků a umožňujeme jim vstup do škol, aby tam ´vyučovali´ naše děti?

Za jaké hodnoty chtějí tito koupení lidé bojovat? Jaký je ten „lepší svět“, který nabízejí? (Už do toho spadl i Skaut, hrdý na svůj vzdělávací Institut s heslem „Zanechat svět lepší“, sídlící - při výši dnešních nájmů! - na Staroměstském náměstí (sic!), a bez skrupulí sající tzv. „veřejné zdroje“, tedy peníze přiklepnuté paní Krnáčovou, Slovenkou, kterou její krajan vytáhl k moci a která teď zkušeně kryje jeho lži a zlodějny. Kam se poděla elementární morálka, jací náčelníci dnes skauty vyučují, že peníze nesmrdí?)

Odbočil jsem, neboť je to pro dnešní dobu symptomatické. Právě tento relativismus hodnot rozkládá náš svět, to, na čem dva tisíce let stojí. Peníze, vliv a úspěch nejsou nic špatného. Ale že právě Skaut… No nic. Už ustavil svoji tiskovou mluvčí, milou dívku s hnědým šátkem kolem krku a velkýma upřímnýma očima.

Ano, pojďme všichni volit a zvolme menší zlo. Ale zkusme naslouchat jen sobě a ponechat si svůj rozum. Nezapomínejme, koho je pan Klaus mladší synem a jaké otcovy nemorální činy kryje tím, že je nepojmenovává – jeho liberálnost má své synovské limity.

Zvolením pana Drahoše žádný lepší svět nepřijde, žádná svoboda s tolerancí nenastanou a zápas o duše našich dětí, na něž se aktivisté dobra zaměřují, neskončí. Relativismus je znovu největší hvězdou na vlajkách pokroku a hodnotově zmatená post doba přináší masový blahobyt i dobře zorganizované marketingové průvody konzumentů.

Myslíte si, že není naděje? Ale kdeže! Jen ji vlajky se zkříženými hnáty nepřinesou.

Odmítněme věrozvěsty lepších zítřků. Začněme u sebe a svých blízkých, v normální (zdůrazňuji!) rodině, kterou se noví aktivisté snaží cíleně ničit. Začněme bránit přirozený svět nás a našich přátel. Kruhy poctivě a důstojně žitých životů se pak budou šířit navzdory bruselským pašalíkům i vizím bojovných neziskovek.

Jsem již starší člověk, zkuste mi věřit, že jinou smysluplnou cestu nenajdete.

www.zdesenymuz.cz

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Pohnutky autora a úvahy literárních postav se nemusí vždy shodovat. Autor, nakladatel ani pan Internet upozorňují, že neodpovídájí za názory čtenáře a jejich prožitky, ikdyž připouští, že se svět, a to i ten literární, zbláznil a hledat v něm ostrůvky pozitivní deviace, se nevyplácí. Sic transit gloria mundi!